TRADYCYJNIE PIĘKNE

WARMIA I MAZURY: Giżycko


Mazury - słysząc to słowo wielu z nas od razu czuje się rozmarzonym. Wracają wspomnienia wczasów spędzonych z rodzicami i dziadkami, jedzenie lodów i waty cukrowej w czasie beztroskich kolonii oraz wędkowanie ze znajomymi. Uspokający widok wody krainy wielkich jezior zapada w pamięć na całe życie. Północno-wschodnia część naszego kraju, kojarzona z chłodnym klimatem, jest jak się okazuje miejscem letniego wypoczynku, w którym częstokroć nie brakuje upału..

Wieża Ciśnień

Poznaj Giżycko

Jednym z miasteczek typowo turystycznych w tej części kraju jest Giżycko. Twierdza Boyen czy zabytkowa wieża ciśnień to tylko niektóre ze znanych lokalnych atrakcji. Miejscowi wybierają się tu zazwyczaj na jeden dzień, aby trochę się zrelaksować, powędkować i zrobić grilla. Jednak przyjeżdżający z różnych zakątków Polski z całymi rodzinami będą zainteresowani wczasami z prawdziwego zdarzenia, podczas których będzie można porządnie odpocząć i naładować akumulatory przed dalszym życiem zawodowym. W cieplejsze dni, wieczorami można się tu wybrać na romantyczne spacery. Spacery wokół jeziora to najlepszy sposób na wyrównanie ciśnienia i na uspokojenie. Widok zachodzącego nad jeziorem słońca jest jednym z najpiękniejszych, jaki może się przytrafić.

Jest to też doskonała okazja zrobienia pamiątkowych zdjęć, które możemy szybko wysłać znajomym, lub pokazać je po powrocie, w czasie opowiadania o swojej cudnej, letniej przygodzie. Pyszne owoce leśne nazbieramy w porastających dokoła czystych mazurskich lasach. Rano, podczas jedzonego na ganku śniadania i popijaniu porannej kawy posłuchamy śpiewu ptaków, spadających z drzew szyszek, ale także popodziwiamy pierwsze promienie wstającego słońca. Jeżeli przyjeżdżamy z dziećmi, zorganizować możemy różnego rodzaju gry terenowe lub konkurs na zbieranie i nazywanie liści.

W jeziorach popływamy i poopalamy się na plażach. Aktywny wypoczynek jest wspaniały i przynosi same korzyści dla zdrowia i kondycji. Giżycko to miasto w którym nietrudno o noclegi, zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla turystów zorganizowanych w grupy. Różne ośrodki wypoczynkowe, kwatery prywatne i pensjonaty oferują noclegi i z chęcią przyjmą letników wybierających się tu na wczasy. Pokoje, najczęściej dwuosobowe, ale też trzy i czteroosobowe czekają na spragnionych wypoczynku i ucieczki od wielkomiejskiego hałasu. Pokoje w Giżycku są najczęściej łatwo dostępne i można tu planować letnie wyjazdy. Wczasy w Giżycku to coś, co pozostanie zapamiętane na całe życie z powodu przepięknych widoków zachodzącego nad jeziorem słońca. Takie wakacje wszyscy będą mogli miło wspominać.

Giżycko

© TradycyjniePiekne.pl - poznaj wyjątkowe miejsca w Polsce